Hearthstone

Češi nestačili ani na Bulhary a na Global Games končí

Hearthstone se u nás už od jeho vydání těší velké popularitě a to nejen jako herní titul, ale i jako velmi úspěšný esport. Svoji zásluhu na tom bezpochyby měl i triumf české reprezentace právě v minulém ročníku Global Games.

Po roce se domácí reprezentace vrátila hájit barvy Česká republiky na prestižní turnaj Global Games. Do výběru se letos nevešel StanCifka a kvůli změně pravidel se nemohlo hlasovat ani pro CzechClouda. Důvěru dostali dva reprezentanti známí z minulého ročníku Global Games – Jarla a pokrovac. K nim se přidali dvě nové tváře, jejichž jména z domácí scény a evropských turnajů ale všichni dobře znají, Faeli z Copenhagen Flames a Findan z eSuby.

Češi po vítězství na loňském Global Games

Této, z části obměněné sestavě, se vstup do turnaje vydařil relativně dobře. Ač šlo o velmi vyrovnané zápasy, Češi dokázali uzmout vítězství jak nad Kanadou, tak i nad Indonésií a Rumunskem, což je posunulo na pomyslné přední příčky. Jako mávnutím kouzelné hulky se však staly následující zápasy pro českou reprezentaci utrpením. Oba po sobě jdoucí zápasy proti těžkým soupeřům, Ukrajině a Německu, se našemu výběru bohužel vymkly z rukou a trpké porážky 1-3 a 0-3 zanechaly pouze hořkou chuť na rtech.

Náš osud tak závisel na našem posledním zápase proti méně silnému Bulharskem. Po zrcadlovém zápase Paladinů, ze kterého vyšel lépe soupeř, se nám nepodařilo ukořistit cenný bod ani v duelu Shaman-Warlock. Ideálně se bohužel nejevila ani poslední hra, kde Bulharům chodilo jedno plošné poškození za druhým a odolat tak našemu Zoo Warlockovi nebyl sebemenší problém. Stejně jako v duelu proti Německu se Čechům nepodařilo získat ani jeden bod a sen o obhajobě titulu se rozplynul.

Štěstí nepřálo ani Slovákům ve složení cekmara, HilmJoZo, martim, zataro. Ze čtyř zápasů se totiž radovali z výhry pouze jednou a turnaj opustili už po čtvrtém kole.

Komentáře

TRENDY

Nahoru