Dota 2

Úspěšné týmy si na The International 8 rozdělí přes 500 milionů korun

Hlavní vrchol sezóny v Dotě II, kterým je světový turnaj, The International, letos přinese opět pohádkový prizepool. Ve výši odměn za sebou nechává konkurenční turnaje jiných titulů, jako například známý League of Legends šampionát, Worlds.

Již v pořadí osmý The International opět překonal rekord v pomyslné kategorii nejvyšší odměny za e-sportový turnaj. Celkový obnos je momentálně stanoven na 25 milionů dolarů, což je dle aktuálního kurzu přibližně 550 milionů korun, čímž překonal svůj vlastní rekord z minulého roku. Ve své kategorii však soutěží sám se sebou a napříč všemi e-sportovými tituly nenachází konkurenci. Druhou nejvyšší odměnu totiž nabídl populární LoL World Championship 2017. Ta však činila „pouhých“ 4.9 milionů dolarů.

Celkový vítěz The International 8 si z celého koláče ukrojí přibližně 240 milionů korun. Pokud by jsme tedy počítali s tím, že si odměnu rozdělí pouze hráči vítězného týmu mezi sebou (část výhry si bere organizace), připadlo by na jednoho hráče asi 45 milionů.

E-sport se tak ve výši odměn začíná přibližovat zavedeným sportům. Například v mužské dvouhře tenisového turnaje U.S Open si letos účastníci rozdají kolem 20 milionů dolarů.

Nejpůsobivějším faktem však zůstává, že většina peněz pochází od samotných fanoušků hry. Vývojáři totiž právě z jejich nákupů herních předmětů odvádějí určité procento do celkové výše odměn The International. Tzv. „z vlastní kapsy“ věnovali vývojáři do turnaje pouze 1.6 milionů dolarů.

Komentáře

TRENDY

Nahoru