Overwatch

Overwatch League čeká první expanze

Blizzard.com

Dle zdrojů portálu espn.com právě probíhají poslední jednání o prodeji místa v Overwatch League, které bylo vyhrazeno pro kanadské Toronto. Jde o jeden z celkově šesti slotů, které Blizzard zamýšlí během první expanze ligy odprodat.

O místo má podle portálu zájem kanadský podnikatel Michael Kimel. Řízení nového týmu by se pak měla ujmout multigamingová organizace Splyce, kterou můžeme znát z nejvyšší evropské soutěže v League of Legends. Místo v lize by Kimela mělo, dle zdrojů, stát asi 35 miliónů dolarů. Pro přehled, místo v lize pro první sezónu stálo každou z 12 organizací pouhých 20 miliónů dolarů.

Splyce už při prvním obsazování ligy vyjádřil zájem o místo, které bylo vyhrazené pro město Boston. To však bylo v březnu 2017 prodáno The Kraft Group.

Právě Toronto je celkově čtvrtým slotem, který bude prodán během expanze ligy mezi první a druhou sezónou. Liga už potvrdila prodej slotu města Atlanta do rukou společnosti Atlanta Esports Ventures. Odprodán je také slot čínského města Guangzhou(Kanton) společnosti Nenking Group. Jednání dle espn.com probíhají také se společností McCourt Global, jež je mateřskou společností Olympique de Marseille. Ta by se měla zajímat o místo v Paříži.

Výkonný ředitel Blizzardu, Pete Vlastelica, sdělil, v květnu, v rozhovoru pro německé noviny Handelsblatt, že chtějí během prvního rozšiřování prodat celkem 6 slotů napříč Severní Amerikou, Evropou, Asií a Oceanií. Kromě již zmíněných čtyř slotů by se během září tedy měly odprodat další dva. Které společnosti se o tato místa zajímají a kde by mohly týmy sídlit zůstává zatím nejasné.

Zdroj: espn.com
Komentáře

TRENDY

Nahoru