Domácí scéna

Esuba první na Hitpoint Legends! xTyLk: „V EU Masters chci minimálně do play-off“

hitpoint.cz

Minulostí se tento víkend stal i druhý ročník regionální ligy Hitpoint Masters, která již tradičně vyvrcholila ve svitavské Fabrice offline akcí Hitpoint Legends. Na scéně se předvedly opět ty nejlepší týmy domácí scény.

Podobně jako v jarní části byl pro vítězný tým, kromě příjemné finanční odměny, k dispozici i slot na evropský turnaj European Masters. Ten si v minulém ročníku vybojoval domácí hegemon z eSuby. Při místní fluktaci hráčů však letos mohlo být vše jinak a adeptů na titul bylo hned několik.

Právě eSuba, jejíž část sestavy odešla do zahraničí, představila pro letní split zcela novou sestavu. Na hlavní soupisku se tak posunul Ondřej „robocop“ Sklenička. Spodní linku strážil Tomáš „Nardeus“ Maršálek společně se supportem Kamilem „kamiliusem“ Košťálem a o odvážné ganky z jungle se postaral Jiří „Sawyor“ Libánský. Nejvíce se však skloňovalo jméno nového midlanera, Jordiho „xTyLka“ Buvaletse. Tento profesionál přišel s bohatými zkušenostmi například ze španělské soutěže, SuperLiga Orange.

Do ligy však vstoupil famózně tým Majestic Lions a zpočátku se zdálo, že právě tento celek by se mohl stát potencionálním nebezpečím pro obhájce titulu z eSuby, kterým se start do ligy podařil o něco méně. Ostře sledovaným se stal také nováček v soutěži, Team Furca, složený z dobře známých hráčů, jako je například David „Jejky“ Jakubec či Michal „odstraňovač“ Duchoň.

Na offline akci do Svitav se kromě již zmíněných uskupení probojovali také Inside Games, kteří ve svém semifinálovém zápase nastoupili právě proti skvěle hrajícím Majestic Lions. Tento napínavý duel využil všech možných pěti zápasů a po hrách plných překvapení se nakonec radovali Inside Games. Ty nedoplnil ve finále nikdo jiný, než právě eSuba, která ve svém semifinále smetla Team Furca.

I přes všechna zbožná přání fanoušků bylo BO5 finále záležitostí pouhých tří zápasů. Inside Games se i přes obrovskou snahu nepodařilo ani alespoň přibrzdit po titulu tolik žíznivou eSubu. Ta si i tentokrát došla pro, rok od roku cennější, pohár mistrů Hitpoint Legends a především slot na prestižním European Masters.

Jaké to je, ve svém prvním roce v české lize, získat takto cenný triumf jsme se zeptali právě Jordiho „xTyLka“ Buvaletse:

Ahoj. Nejprve bych ti rád pogratuloval k zisku titulu na Hitpoint Legends a postupu na EU Masters. Byl to tvůj první rok v české regionální lize a hned se ti podařilo vyhrát první místo, jaké z toho máš pocity?

Děkuji. Především jsem opravdu ohromen místní skvělou komunitou. Z prvního místa mám obrovskou radost a nemůžu se dočkat EU Masters.

Byla tvoje účast na offline akci ve Svitavách tvojí první zkušeností s Českou Republikou nebo už jsi zde navštívil některá zajímavá místa?

V Česku jsem byl pouze na bootcampu před ligou, nikam jinam jsem se nestihl podívat. Jednou bych chtěl navštívit Prahu.

Dříve jsi působil i v týmech ve španělské SuperLiga Orange, je to pro tebe velká změna? Byla SuperLiga o poznání větší souteží?

V porovnání je česká liga opravdu o dost menší soutěží. Myslím si ale, že si zde jsou lidé o něco blíže, což působí mnohem příjemněji a člověk to tolik nevnímá pouze jako business.

Jak se těšíš na European Masters? Jak vidíš šance své eSuby v této soutěži? Je nějaký soupeř na kterého by jsi opravdu nechtěl narazit?

Všechny sestavy vypadají nebezpečně. Mám pocit, že momentálně každý tým, který už má jisté místo na EU Masters nás může porazit. Naštěstí před sebou máme ještě tři týdny tréningu a mým osobním cílem je, dostat se minimálně ze skupinové části.

To ti a samozřejmě i eSubě velice přejeme a děkujeme za rozhovor.

Děkuji.

 

Komentáře

TRENDY

Nahoru