Domácí scéna

Šmídl v Macau první, Polesný skončil v hrazení

virtualgp.cz

Úzké uličky a 6km dlouhá trať ! To vše čekalo na jezdce v druhém závodě Mercedes-Benz Virtual GP na městském okruhu v Macau. Jedna z nejobtížnějších tratí prověřila schopnosti jezdců hned několikrát.

Pozici favorita potvrdil už v tréningu vítěz minulého závodu Michal Šmídl hájící barvy stáje Predator. Následně vybojoval pole-position a to dokonce v osobním rekordu. Za něj se zařadil Martin Štefanko jezdící za Republic of Gamers a třetím na startovním roštu byl Šmídlův kolega ze stáje Predator, Vojtěch Polesný.

Na první kolizi se nečekalo dlouho, když v jedné z prvních zatáček zazmatkoval právě Polesný a jako neřízená střela se opřel hned o několik dalších jezdců včetně Jana Sýkory. Oba jmenovaní byli donuceni absolvovat nechtěnou zastávku v boxech, která je stála spoustu času.

V popředí závodu si první příčku hlídal jako neohrožený hrdina Michal Šmídl. Svůj náskok až do samotného konce závodu stále zvyšoval a potvrdil tak svoji dominanci ve světě virtuálního závodění. Druhé místo obsadil Petr Doležal a jeho stáj SECCO+ a na třetí stupínek vystoupal podruhé v řadě jezdec Lenovo Legion, Michal Blažek. Největším skokanem se od minulého závodu stal Michal Štefanko, který si z devátého místa z Imoly spravil chuť a chlubit se mohl pověstnou „bramborovou“ medailí.

Jednou z mála změn v celkovém pořadí bylo právě vystoupání Petra Doležala ze čtvrté příčky na druhou, kde nahradil Vojtěcha Polesného. Ten se po nevydařeném závodě usadil na onom čtvrtém místě. Zlepšit si postavení dostanou všichni možnost ve třetím závodě sezóny, jež se pojede v sobotu 28.dubna na okruhu Laguna Seca.

Zdroj: virtualgp.cz
Komentáře

TRENDY

Nahoru