Domácí scéna

Československá stopa na V4 Future Sport

Už jen necelé tři dny nás dělí od začátku V4 Future Sport Festivalu, který se uskuteční v Budapešti. Virtuální bicepsy poměří herní špička ze států Visegrádské čtyřky hned ve čtyřech populárních titulech. Kdo si odnese věčnou slávu zatím nevíme, už teď ale s klidem říkáme, že si spoustu účastníků odveze domů slušný finanční obnos, celkem se totiž bude hrát o 1 000 000€.

Česko i Slovensko bude mít na turnaji pochopitelně početné zastoupení. Zásluhu na tom má i fakt, že organizátoři rozdělili rovnoměrně sloty pro jednotlivé národní kvalifikace. Z těch dostaly po dvou slotech domácí celky v týmových hrát – League of Legends a CS:GO. Čtyři sloty pak obdrželi českoslovenští hráči v individuálních hrách, Fifě(PS a Xbox) a Clash Royale. Reprezentovat společný československý region tedy bude dohromady 16 účastníků. Skupiny a pavouk už se v každé hře trochu liší, představíme si je tedy jednotlivě.

V hlavním CS:GO turnaji si podle očekávání vydobyly místo profesionálové z eXtatusu. Za ty, díky mírným pravidlům o věkovém omezení, bude moci nastoupit i Frozen. Vedle nich si o pohádkový prizepool zahraje i další tým z vrcholu domácí scény, Dark Tigers. Oba domácí výběry pak mají ve skupině jednoho soupeře z Polska/Maďarska a dva velmi známé profesionální týmy.

V4 CS:GO skupiny

O něco osekanější se může zdát League of Legends turnaj, kde se odehraje pouze play-off mezi čtyřmi týmy. Dostatečnou náplastí může být formát zápasů. Ty semifinálové se odehrají systémem BO3 a následné grandfinále už BO5. I zde najdeme dva domácí týmy postoupivší z národního finále. I zde bylo velmi pravděpodobné, že jedním z kvalifikovaných bude jednička scény, tým eSuby. K tomu se připojil Team XD, který do finále postoupil díky porážce eXtatusu.

Hrát se překvapivě bude i Fifa a to dokonce jak na Playstationu tak na Xboxu. Ve hře je tedy 8 domácích čutálistů, z toho 5 Čechů a 3 Slováci. Pro každou herní platformu byly hráči rozděleni do dvou skupin, kde vždy dva Čechoslováky doplní jeden Maďar a jeden hráč z Polska.

Los skupin pro hru Fifa

Posledním, ne však méně populárním titulem bude mobilní pecka Clash Royale. Mezi nejlepší Visegrádskou omladinu se za Česko probojovali Pepis(Zetko esports) a Zverak(Exalted esports). Sousední, slovenské, barvy bude hájit Chipy(eSuba) a Mamarman (Zetko esports). Tentokrát budou všechny zápasy pavouka BO5. Výjimkou bude velkolepé finále, které se odehraje formátem BO7.

Komentáře

TRENDY

Nahoru