Domácí scéna

Hitpoint Masters 9 zná všechny týmy

Hitpoint Masters je momentálně nejdůležitější českou ligou právě díky svému partnerství s Riot Games, vývojářem League of Legends. Samostatná základní část se bude letos hrát už po deváté v řadě a play-off by se mělo, stejně jako každý rok, uskutečnit před svitavským kotlem.

S letošním ročníkem Hitpoint Masters však přichází hned několik novinek. I přes očekávání, že se počet týmu ve stále se rozvíjející lize bude zvětšovat, organizátoři naopak omezili počet účastnících se týmů z 8 na 6. Vykompenzovali to změnou formátu zápasů základní části z BO2 série na BO3. Už žádné remízy! Konečně!

Vítěz se podívá na Evropský pohár

Další novinkou je zvýšení celkové prestiže soutěže, jelikož byla organizátorům nově přidělena licence na pořádání regionální ligy. Masters se tedy zařadí na úroveň polského Mistrzostwa Polski či německého Meisterschaft a dalších evropských regionálních soutěží. Zcela novou soutěží v ekosystému Riot turnajů je Evropský pohár, kde po vzoru fotbalové Ligy mistrů, změří síly ti nejlepší z každé regionální ligy. Zda bude mít vítěz Evropského poháru možnost kvalifikovat se do EU LCS zatím není zcela jasné, jelikož i zde se bude po americkém vzoru zavádět systém franšíz.

Nováčci v Hitpoint Masters

Mezi 6. a 8. únorem dostal každý možnost kvalifikovat se do Masters prostřednictvím třech kvalifikací. V každé z nich se bojovalo o jedno místo v lize. Zúčastnilo se mnoho dobře známých jmen, ale i spousta nováčků. O kvalifikovaných však rozhodovaly zkušenosti a většina z nich jsou tak staří pardálové, kteří už jsou v domácích ligách zběhlí. Na ty už v hlavní části ligy čekají týmy, které dostaly přímou pozvánku na základě svých předchozích výsledků.

Pozvané týmy
Kvalifikované týmy
Naviděnou

Favoritem bude letos jednoznačně eSuba, která přichází se silnou sestavou a Tomášem Kněžínkem na pozici trenéra. Nachytat na švestkách se ji pokusí zbytek týmů, jelikož i oni mají zájem zahrát si pravděpodobně druhou největší soutěž, kterou se Evropský pohár zaručeně stane. První zápasy Hitpoint Masters jsou naplánovány na 20.února a hrát by se mělo do konce března. Přenosy pravděpodobně budou stále vysílány na twitchi Hitpointu.

 

Komentáře

TRENDY

Nahoru