Counter Strike

Major: Boston patří Cloud9

hltv.org

Přesně 24 týmů z několika kontinentů se vydalo do Bostonu za jediným cílem. Stát se nejlepším týmem planety v Counter Striku a vepsat svoje jméno do historie e-sportu. Kromě slávy a poháru se bojovalo také o pohádkový prizepool čítající 1 000 000$.

Velice dlouhá je cesta do samotného play-off Majoru. Některé týmy čekají až tři skupinové fáze o 3-5 zápasech a pokud ze nich odejdou vítězně, pak je teprve na řadě obtížné play-off proti těm nejlepším týmům. Přesně touto dlouhou cestou si museli projít hráči americké organizace Cloud9 i evropané z FaZe.

Pořádnou stopu za sebou nechali i Češi a Slováci. Všichni se totiž probojovali do play-off, kde spolu byli nuceni svést bitvu o postup do semifinále. Vítězně z ní vyšel GuardiaN s FaZe, který následně smetl i NaVi a odemknul si finálové brány Majoru. STYKO a oskar se tak museli spokojit pouze s 5-8. místem a týmovou dotací 35 000$.

Pro GuardiaNa byl však připraven tvrdý oříšek v podobě již zmiňovaného Cloud9. Američané neukázali strach a ostříleným evropanům šli hned po krku. Nervy drásající zápas dospěl do stavu 1-1 na mapy a za skóre 15:15 na mapě třetí už bylo jasné, že se bude prodlužovat.

Po první části extrémně vydařeného prodloužení si Cloud9 vybojovali hned 3 match pointy. FaZe se podařilo snížit na 3:2. S nožem na krku tak vstoupili FaZe do možného posledního kola. To se jim už tolik nevydařilo, když na mapě zůstal sám GuardiaN proti dvojici Američanů. Slovenský ostrostřelec ve vypjaté chvíli vzal osud do vlastních rukou a odmítnul se poklonit modro-bílé smršti. Hned v další části prodloužení jsme byli svědky nepříjemného Déjà vu. Cloud9 si vystříleli další matchpoint, při kterém na mapě zůstal opět pouze GuardiaN. Poučení hráči amerického celku zaujmuli , tentokrát s více životy, mnohem lepší pozici. To posledního člena FaZe zaskočilo a nadějný sen se rozplynul.

Cloud9 se tak stal prvním týmem Severní Ameriky, který pozvedl nad hlavu trofej z Major šampionátu.

Test

27983087_2054166937932188_5580061290323092661_o
h2k_santorin_kick
MysFUkm
Komentáře

TRENDY

Nahoru