Domácí scéna

Hitpoint získává licenci k pořádání regionální ligy

insidegames.cz

Vánoční nadílka pro každého fanouška LoL esportu přichází ze studia Hitpoint.cz ! Dlouholetý pořadatel prestižní ligy Hitpoint Masters a následné online akce Hitpoint Finals dnes oznámil zisk oficiální licenci od Riotu na pořádání Evropské Regionální Ligy.

Předpokládáme, že většina z Vás zná Worlds, EU LCS nebo NA LCS. Méně známe už u nás pak jsou regionální ligy jako například polské Mistrzostwa Polski nebo německý Meisterschaft, ze kterých bylo dříve možné kvalifikovat se do Challanger Series, tedy do kvalifikace o samotné EU LCS. Vzhledem k rekonstrukci celé evropské turnajové struktury není jasné, zda bude stále možné dostat se skrze regionální ligy do CS případně LCS.

Jedno však jisté je !  Riot dnes zveřejnil seznam regionálních lig pro příští sezónu a ten se nám mírně rozšířil. Přibylo na něj totiž jméno organizátora, který se postará o organizaci regionální ligy pro Českou a Slovenskou republiku. Pokud sledujete českou scénu, možná vás napadnou hned dva adepti, každopádně tato čest byla svěřena hernímu portálu Hitpoint.cz, který má za sebou několik úspěšných ročníků jak HTPNT Masters, tak Finals.

Kdy to vypukne ?

Regionální ligy odstartují v průběhu ledna až února a poběží, podobně jako LCS, přibližně do března.

Riot také oznámil, že plánuje další rozšiřování evropských regionálních lig po celém kontinentu a vyjednává i s dalšími organizátory napříč evropou. Cílem je údajně navázání na úspěšný ekosystém, který si vytvořili například ve Španělsku, úmyslem tak může být udělat z regionálních lig profesionální soutěže. Už teď navíc víme, že každý vítěz národní ligy se kvalifikuje do nové soutěže pojmenované Evropský pohár.

Co je to Evropský pohár ?

Evropský pohár je zbrusu nový turnaj pro následující sezónu. Jednotliví vítězové národních lig se v něm utkají o prize money, slávu a především korunu evropského regionálního šampiona. Turnaj se odehraje v posledních dvou až třech týdnech na konci každého jarního a letního splitu. Více informací bude zveřejněno v průběhu jara.

Očekávejme tedy společně další příliv novinek od Hitpointu a také samotného Riotu a doufejme, že celé zemětřesení v organizaci lig dopadne co nejlépe.

 

Zdroj: lolesports.comhitpoint.cz

Komentáře

TRENDY

Nahoru